Arhivă C’Art Fest

C'Art Fest 4. 9-16.07.2017

Program Evenimente

Duminică, 9 iulie

19.00 - Barbarossa Samba Group
19.00 - Pukima
20.00 - „Rhythm expression” - Step cu Adrian Strâmtu
20.30 - Barbarossa Samba Group
21.00 - Proiecție pe turnul Bisericii Evanghelice
21.00 - Concert Gheorghe Zamfir și taraful „Frații Cazanoi”

Luni, 10 iulie

16.00 - Expoziție de fotografie, Daniel Munteanu
16.00 - Poezie & lectură cu Svetlana Cârstean, Radu Vancu, Iulian Tănase
16.00 - Recital Iulia Em (voce)
18.00 - Proiecție film documentar - „7 cuvinte”. Povestea unui biruitor
20.30 - „Mă tot duc” cu Oana Pellea și Mihai Gruia Sandu

Marți, 11 iulie

17.00 - „Don Pasquale” (+7) - Opera Comică pentru Copii
19.00 - Iulian Tănase - Workshop scriere creativă
20.00 - „Homo Americanus” - spectacol de dans, Paul Cimpoieru
21.00 - Proiecție de film de artă „Pangrati”, Regia: Laurențiu Damian
21.30 - Proiecție de film artistic „Câini”

Miercuri, 12 iulie

16.30 - Florin Iaru - „Sânii verzi”, lansare de carte
16.30 - Radu Vancu - „Jurnal”, lansare de carte
16.30 - Ana-Maria Sandu - „Pereți subțiri”, lansare de carte
18.00 - „Metanie ție, Părinte”, recital de poezie - Constantin Chiriac
19.30 - Recital de pian și clarinet - Horia Mihail și Ciprian Dancu
20.30 - „O noapte furtunoasă”, Teatrul Național „Radu Stanca”, Sibiu

Joi, 13 iulie

16.30 - Ana Barton - „Pervazul lui Dumnezeu”, lansare de carte
16.30 - Andrei Crăciun - „Îndurabile”, lansare de carte
18.00 - „Domnule și frate Eminescu”, recital de poezie - Constantin Chiriac
20.00 - „Născut în 90” - BIS Teatru
21.00 - Concert Fanfara Ciocârlia

Vineri, 14 iulie

18.00 - „La Boîte a Reves” - Concert Duo Kitharsis
19.00 - „Respirații” - Teatrul „Ariel”, Târgu Mureș
20.30 - Corul Madrigal
22.00 - Proiecție de film de animație „Cutia albă”. Regia: Mihai Păcurar

Sâmbătă, 15 iulie

11.00 - „Povestea unui pătrat”, spectacol pentru copii - Ioana Bijou Butu
12.00 - Atelier de creație păpuși - Ioana Bijou Butu
17.30 - Claudia Duarte - Concert Fado
19.00 - „Dragostea durează trei ani”, regia Chris Simion
21.00 - Concert Moonlight Breakfast

Duminică, 16 iulie

14.00 - „Gnurpa”, spectacol pentru copii - Ioana Bijou Butu
16.00 - Concert de orgă și vioară - Paul și Elena Christian
18.00 - „Heterocromia”, spectacol performativ de dans
19.00 - „Freak Show” cu Florin Piersic Jr.
21.00 - Concert Grigore Leșe și Zoli Toth Project
Invitați
Adrian Strâmtu
Ana-Maria Sandu
Ana Barton
Andrei Crăciun
Barbarossa Samba Group
BIS Teatru
Chris Simion
Ciprian Dancu
Claudia Duarte
Constantin Chiriac
Corul Madrigal
Daniel Munteanu
Duo Kitharsis
Fanfara Ciocârlia
Florin Iaru
Florin Piersic Jr
Gheorghe Zamfir
Grigore Leșe și Zoli Toth Project
Horia Mihail
Ioana Bijou Butu
Iulia Em
Iulian Tănase
Laurențiu Damian
Mihai Gruia Sandu
Mihai Păcurar
Moonlight Breakfast
Oana Pellea
Opera Comică pentru Copii
Paul Cimpoieru
Paul și Elena Christian
Pukima
Radu Vancu
Svetlana Cârstean
Teatrul „Ariel”, Târgu Mureș
Taraful „Frații Cazanoi”
Teatrul Național „Radu Stanca”, Sibiu
Echipa

Alexandru R. Crețu
Președinte Festival

Florin Coșuleț
Director Artistic

Petronela Rotar
Manager Festival

Cristian Stoichiț
Președinte Asociația C'ArtFest

Carmen Lomanariu
Logistică & Organizare

Laura Morariu
Logistică & Organizare

Monica Alina Toma
Departament Financiar

George Cotoban
Departament Creație

Narcis Pop
Fotograf Oficial

Voluntari
Adrian Bîrză
Adrian Stoian
Alexandra Cenușe
Alexandru Negrea
Ana Maria Grigoraș
Ana Năstase
Andreas Jigărea
Andreea Andrei
Andreea Cracut
Andreea Defta
Andreea Stoian
Ariana Țintea
Corina Comșa
Crina Drăgan
Cristian Zaur
Cristina Preotu
Cristina Răduță
David Babeș
Denisa Anghel
Denisa Stoian
Diana Alexandru
Ema Scorțea
George Coșuleț
George Sârbu
Ioana Șandru
Horea Olteanu
Larisa Todor
Liviu Marcu
Loredana Gavrilă
Mădălina Stoian
Mara Șandru
Maria Suciu
Mihaela Georgescu
Mihai Năstase
Mihai Trett
Miruna Neagu
Octavian Apetri
Paula Blaj
Raluca Buzoianu
Răzvan Jinariu
Răzvan Sârbu
Rucsandra Crăciun
Sabina Rotar
Ștefania Banu
Thomas Constantin
Thomas Nagy
Vlad Naicu
Afiș
visual-1920x1080

C'Art Fest 3. 18-25.09 2016

Evenimente

Duminică, 18 septembrie

18.30 - Barbarossa Samba Group
19.30 - Crispus - The Art of fire
20.00 - „Noapte albastră” - Felicia Filip, Vlad Miriță, Gabriel Cotabiță, dirijorul Daniel Jinga și orchestra MundiColour

Luni, 19 septembrie

15.00 - Vernisajul expoziției „Sacru și profan”. Pictură: Ofelia Iosub / Sculptură: Vlad Perianu
20.00 - Noi 4” de Lia Bugnar; regia Dorina Chiriac, muzica Ada Milea; cu actorii Lia Bugnar, Maria Obrețin, Ilinca Manolache, Marius Manole

Marți, 20 septembrie

20.00 - „Absolut!” de Teatrul Act; regia Alexandru Dabija; cu actorul Marcel Iureș

Miercuri, 21 septembrie

14.30 - Vernisajul expoziției „Port și Transport” de Ioana Palicica
15.00 - Atelier de scriere creativă cu poeta americană Tara Skurtu
16.00 - Triplă lansare de carte Ana Barton – „Prospect de femeie”, „Mamifer” și „Jurământ de rătăcire”
17.00 - Ediție specială „Dactăr Nicu's Skyzoid Poets” moderată de Robert Elekeș. Invitați: Ștefan Manasia și Adrian Șchiop
18.00 - întâlnire cu poeta Nora Iuga; moderatori: Ana Barton și Robert Elekeș
19.00 - Concert Poetrip
20.00 - l'Om DadA” – un spectacol de Gigi Căciuleanu; cu Gigi Căciuleanu și Lari Giorgescu

Joi, 22 septembrie

18.00 - „Povestea soldatului” cu Florin Coșuleț; vioară: Raluca Stratulat, clarinet: Ciprian Dancu, pian: Mihai Murariu
19.30 - Filmul documentar Muzeon - Ștefan Râmniceanu
21.00 - Filmul „Doar cu buletinul la Paris” de Șerban Marinescu; în rolurile principale: Mircea Diaconu, Dorel Vișan, Răzvan Vasilescu, Florin Zamfirescu, Adrian Titieni, Toma Cuzin, Anca Sigartău

Vineri, 23 septembrie

11.00 - Atelier pentru copii – bandă desenată cu ilustratorul Alexandru Ciubotariu
12.00 - Atelier pentru copii – teatru de păpuși cu actorul Teatrului Arlechino, Adrian Iuga
16.00 - 4tune Quartet
18.00 - „Necuvintele” – Compania Passe-Partout „Dan Puric”
20.00 - „Sunt un orb” – Horațiu Mălăele

Sâmbătă, 24 septembrie

16.00 - Pisica Pătrată – grafitti pe zidurile din Cristian
18.00 - Concert Alexandra Fits și Gaudeamus Quartet
19.00 - „Faust” după Johann Wolfgang von Goethe; scenariul și regia: Silviu Purcărete, cu Ilie Gheorghe (Faust) și Ofelia Popii (Mefisto) – SIBIU
20.00 - „Ferma” după „Ferma animalelor” de George Orwell – Trupa Auăleu

Duminică, 25 septembrie

15.00 - „Întâlnire cu magicianul” – Spectacol Marian Râlea pentru copii
19.00 - „Electra”, după Sofocle și Euripide de Teatrul Național „Radu Stanca”, Sibiu, regia: Mihai Mănuțiu, cu: Mariana Mihu, Ioana Crăciunescu, Marian Râlea, Pali Vecsei, Dan Glasu, Ofelia Popii, Florin Coșuleț, Adrian Matioc
21.00 - Concert Robin and the Backstabbers
Invitați
4tune Quartet
Adrian Iuga
Adrian Matioc
Adrian Șchiop
Alexandra Fits
Alexandru Ciubotariu
Ana Barton
Barbarossa Samba Group
Ciprian Dancu
Compania Passe-Partout „Dan Puric”
Crispus
Dan Glasu
Daniel Jinga
Felicia Filip
Florin Coșuleț
Gabriel Cotabiță
Gaudeamus Quartet
Gigi Căciuleanu
Horațiu Mălăele
Ilinca Manolache
Ioana Crăciunescu
Ioana Palicica
Lari Giorgescu
Laurențiu Damian
Lia Bugnar
Marcel Iureș
Maria Obrețin
Marian Râlea
Mariana Mihu
Marius Manole
Mihai Murariu
Mircea Diaconu
Nora Iuga
Ofelia Iosub
Ofelia Popii
Orchestra MundiColour
Pali Vecsei
Poetrip
Raluca Stratulat
Robert Elekeș
Robin and the Backstabbers
Ștefan Manasia
Tara Skurtu
Trupa Auăleu
Vlad Miriță
Vlad Perianu
Echipa

Alexandru R. Crețu
Președinte Festival

Florin Coșuleț
Director Artistic

Petronela Rotar
Manager Festival

Cristian Stoichiț
Președinte Asociația C'ArtFest

Monica Alina Toma
Departament Financiar

George Cotoban
Departament Creație

Ovidiu Moisin
Fotograf Oficial

Voluntari
Thomas Nagy
Larisa Todor
Adrian Stoian
George Coșuleț
Liviu Ionuț Marcu
Ioana Becheanu Relea
Sorin Dulgheriu
Denisa Stoian
Raluca Buzoianu
Radu Alexandru Bălan
Anemone Stoichiț
Sabina Dezsi
Ionuț Dobran
Roxana Caucă
Bianca Stăncescu
Laurențiu Băncilă
Andreea Defta
Bianca Bîrză
Ioana Ceh
Ovidiu Băncilă
David Babeș
Răzvan Ovidiu Sîrbu
Anca Socea
Raluca Pufulete
Cristina Preotu
Lorena Țintea
Diana Alexandru
Afiș
cf3-1920x1080

Art’ec – Festivalul de Cultură Cristian. 20-27.09.2015

Evenimente
Invitați
Echipa
Voluntari
Afiș

2014. Festivalul de Cultură Cristian

Evenimente
Invitați
Echipa
Voluntari
Afiș