C'Art Fest 5

15-22 iulie 2018

EVENIMENTE

Duminică, 15 iulie
  • Barbarossa – Spectacol de stradă pe ritmuri autentice românești
  • Famous Art – Spectacol de stradă
  • Tănase Simfonic – Concert omagial Maria Tănase, cu Alexandra Fits, Analia Selis, Nadia Trohin, Mariano Castro și Kamerata Kronstadt, dirijor Cristian Oroșanu
  • Famous Art – Spectacol de foc
Luni, 16 iulie
  • 16:00 Recuperarea memoriei istorice din perspectiva diversității culturale – Conferință
  • Cu ce vă servesc? – Spectacol de teatru după o piesă de Pascal Bruckner, regia Chris Simion, cu Maia Morgenstern și Rodica Mandache
  • România neîmblânzită – Proiecție de film
Marți, 17 iulie
  • Conferință Copilul invizibil cu Gașpar Gyorgy
  • Concert de orgă și vioară – Paul și Elena Christian
  • Orchestra lui Nino –Opera Comică pentru Copii, București
  • SimphoNicu – Nicu Alifantis, Filarmonica Brașov și Corul Operei Brașov
  • Brașov 1987. 2 ani prea devreme – Proiecție de film documentar
Miercuri, 18 iulie
  • Minoritățile, cetățenia și diversitatea culturală – Conferință
  • Spectacol de muzică cultă maghiară veche – Ansamblul Codex
  • Concert Corala Armonia
  • N-ai tu treabă – Spectacol de teatru în regia Alexandru Dabija, cu Marcel Iureș, Andrei Seușan, Alexandru Voicu, Teatrul Act București
  • Octav – Proiecție de film artistic

Joi, 19 iulie
  • Jurnal de România – Teatrul Andrei Mureșanu, Sfântu Gheorghe
  • 20:00 Luiza Zan & Hungarian All Stars – Concert
  • Duo Harry Tavitian – Cserey Csaba – Concert
  • România neîmblânzită – Proiecție de film

Vineri, 20 iulie
  • De ce fierbe copilul în mămăligă – Spectacol de teatru după Aglaja Veteranyi, regia Dana Paraschiv, cu Edith Alibec
  • Orbi – (spectacol lectură, repetiție cu public) după Petronela Rotar, regia Chris Simion. Cu Ilona Brezoianu, Vlad Logigan, Cristi Iacob, Gabriela Iacob, Carla Maria Teaha. Coproducție Grivița 53 și C’Art Fest
  • Big Bad Brother – Concert Acustic Blues cu Cătălin Tzetze și Romek Puchowski, Polonia
Sâmbătă, 21 iulie
  • Multiculturalitatea în vremea globalizării – Conferință susținută de Pascal Bruckner, Franța
  • AAA – Spectacol de teatru dans, regia Chris Simion. Cu Ioana Marchidan, Alin State, Vlad Birzanu, Carla Maria Teaha, Irina Margareta Nistor. Producție Grivița 53
  • Mabogo – Un spectacol inedit, semnat de Ada Milea și celebrul violonist român stabilit la Londra, Alexandru Bălănescu
  • Omelette – Concert, Curtea Sălii Mari
Duminică, 22 iulie
  • Fata din curcubeu – Spectacol teatru cu Ilona Brezoianu. Scenariul și regia: Lia Bugnar
  • Ovidiu Lipan Țăndărică & invitații: Rona Hartner/Stelu Enache & band, Fanfara Shukar din 10 Prăjini, concert Etno/Balkan Music
  • Concert Zdob și Zdub, Republica Moldova

INVITAȚI


Ada Milea
Alexandra Fits
Alexandrina Ioana Costea
Alexandru Bălănescu
Alexandru Voicu
Alin State
Analia Selis
Andrei Seușan
Ansamblul Codex
Barbarossa
Carla Maria Teaha
Cătălin Tzetze
Corala Armonia
Corul Operei Brașov
Costi Apostol
Cristi Iacob


Cristian Oroșanu
Cserey Csaba
Daniel Rizea
Dr. Alexandru Florian
Dr. Cosmin Popa
Dragoș Varga
Edith Alibec
Elena Popa
Famous Art
Fanfara Shukar din 10 Prăjini
Filarmonica Brașov
Gabriela Iacob
Gașpar Gyorgy
Harry Tavitian
Hungarian All Stars
Ilona Brezoianu


Ioana Marchidan
Ion Fiscuteanu Jr.
Irina Margareta Nistor
Kamerata Kronstadt
Lect.univ.dr. Emanuel Copilaș
Lia Bugnar
Luiza Zan
Maia Morgenstern
Marcel Iureș
Mariano Castro
Nadia Trohin
Nicu Alifantis
Omelette
Opera Comică pentru Copii, București
Ovidiu Lipan Țăndărică
Paul și Elena Christian


Pascal Bruckner
Prof.univ.dr. Andrei Terian
Prof.univ.dr. Daniel Șandru
Prof.univ.dr. Doru Tompea
Prof.univ.dr. George Bondor
Prof.dr.univ. Michael Shafir
Prof.univ.dr. Radu Carp
Rodica Mandache
Romek Puchowski
Rona Hartner
Ruxandra Hurezean
Sebastian Marina
Stelu Enache & band
Vlad Bîrzanu
Vlad Logigan
Zdob și Zdub

ECHIPA

Alexandru R. Crețu – Președinte Festival
Petronela Rotar – Director executiv
Cristian Stoichiț – Manager Festival
George Cotoban – Director Creație
Laura Morariu – Coordonator Logistică și Organizare
Carmen Lomănariu – Coordonator Relații Externe
Monica Alina Toma – Director economic

VOLUNTARI

Adrian Bîrză
Adrian Stoian
Alexandru Rădulescu
Alexia Zaharia
Andrada Vlădoiu
Ana-Maria Grigoraș
Ana-Maria Cheroiu
Anamaria Teleleu
Andreas Jigarea
Andreea Stoian
Andreea Neagu
Andrei Gălițianu
Anemone Stoichiț
Antonia Chivărar
Bianca Butum
Cătălin Văsii
Cătălina Drăgoșelea
Cecile Jouault
Crina Popișter
Dan Babeș
Dana Mihai
Darius Mihai
Daria Micu
David Babeș
Denisa Anghel
Denisa Stoian
Diana Chichernea
Diana Plătică
Ema Scorțea
George Coșuleț
George Sârbu
Horia Gălițianu
Ioana Alexii
Ioana Șandru
Irina Bunescu
Iulia Kis
Iza Porumbu
Laura Mailat
Larisa Todor
Liviu Marcu
Loredana Gavrilă
Mădălina Stoian
Mara Șandru
Mara Popescu
Manuela Șerban
Mihaela Ionescu
Mihai Năstase
Mihai Trett
Oana Popa
Oana Călinoiu
Octavian Apetri
Octavian Florea
Oliver Helm
Paula Blaj
Paul Gogonea
Răzvan Jinariu
Sorina Cojocariu
Ștefan Drăgoi
Ștefania Costea
Ștefania Taină
Ștefania Banu
Teodora Butum
Thomas Constantin
Thomas Nagy
Tudor Crețu

C'Art Fest 5

15-22 iulie 2018

EVENIMENTE

Duminică, 15 iulie
  • Barbarossa – Spectacol de stradă pe ritmuri autentice românești
  • Famous Art – Spectacol de stradă
  • Tănase Simfonic – Concert omagial Maria Tănase, cu Alexandra Fits, Analia Selis, Nadia Trohin, Mariano Castro și Kamerata Kronstadt, dirijor Cristian Oroșanu
  • Famous Art – Spectacol de foc
Luni, 16 iulie
  • 16:00 Recuperarea memoriei istorice din perspectiva diversității culturale – Conferință
  • Cu ce vă servesc? – Spectacol de teatru după o piesă de Pascal Bruckner, regia Chris Simion, cu Maia Morgenstern și Rodica Mandache
  • România neîmblânzită – Proiecție de film
Marți, 17 iulie
  • Conferință Copilul invizibil cu Gașpar Gyorgy
  • Concert de orgă și vioară – Paul și Elena Christian
  • Orchestra lui Nino –Opera Comică pentru Copii, București
  • SimphoNicu – Nicu Alifantis, Filarmonica Brașov și Corul Operei Brașov
  • Brașov 1987. 2 ani prea devreme – Proiecție de film documentar
Miercuri, 18 iulie
  • Minoritățile, cetățenia și diversitatea culturală – Conferință
  • Spectacol de muzică cultă maghiară veche – Ansamblul Codex
  • Concert Corala Armonia
  • N-ai tu treabă – Spectacol de teatru în regia Alexandru Dabija, cu Marcel Iureș, Andrei Seușan, Alexandru Voicu, Teatrul Act București
  • Octav – Proiecție de film artistic

Joi, 19 iulie
  • Jurnal de România – Teatrul Andrei Mureșanu, Sfântu Gheorghe
  • 20:00 Luiza Zan & Hungarian All Stars – Concert
  • Duo Harry Tavitian – Cserey Csaba – Concert
  • România neîmblânzită – Proiecție de film

Vineri, 20 iulie
  • De ce fierbe copilul în mămăligă – Spectacol de teatru după Aglaja Veteranyi, regia Dana Paraschiv, cu Edith Alibec
  • Orbi – (spectacol lectură, repetiție cu public) după Petronela Rotar, regia Chris Simion. Cu Ilona Brezoianu, Vlad Logigan, Cristi Iacob, Gabriela Iacob, Carla Maria Teaha. Coproducție Grivița 53 și C’Art Fest
  • Big Bad Brother – Concert Acustic Blues cu Cătălin Tzetze și Romek Puchowski, Polonia
Sâmbătă, 21 iulie
  • Multiculturalitatea în vremea globalizării – Conferință susținută de Pascal Bruckner, Franța
  • AAA – Spectacol de teatru dans, regia Chris Simion. Cu Ioana Marchidan, Alin State, Vlad Birzanu, Carla Maria Teaha, Irina Margareta Nistor. Producție Grivița 53
  • Mabogo – Un spectacol inedit, semnat de Ada Milea și celebrul violonist român stabilit la Londra, Alexandru Bălănescu
  • Omelette – Concert, Curtea Sălii Mari
Duminică, 22 iulie
  • Fata din curcubeu – Spectacol teatru cu Ilona Brezoianu. Scenariul și regia: Lia Bugnar
  • Ovidiu Lipan Țăndărică & invitații: Rona Hartner/Stelu Enache & band, Fanfara Shukar din 10 Prăjini, concert Etno/Balkan Music
  • Concert Zdob și Zdub, Republica Moldova

INVITAȚI


Ada Milea
Alexandra Fits
Alexandrina Ioana Costea
Alexandru Bălănescu
Alexandru Voicu
Alin State
Analia Selis
Andrei Seușan
Ansamblul Codex
Barbarossa
Carla Maria Teaha
Cătălin Tzetze
Corala Armonia
Corul Operei Brașov
Costi Apostol
Cristi Iacob
Cristian Oroșanu
Cserey Csaba
Daniel Rizea
Dr. Alexandru Florian
Dr. Cosmin Popa
Dragoș Varga
Edith Alibec
Elena Popa
Famous Art
Fanfara Shukar din 10 Prăjini
Filarmonica Brașov
Gabriela Iacob
Gașpar Gyorgy
Harry Tavitian
Hungarian All Stars
Ilona Brezoianu
Ioana Marchidan
Ion Fiscuteanu Jr.
Irina Margareta Nistor
Kamerata Kronstadt
Lect.univ.dr. Emanuel Copilaș
Lia Bugnar
Luiza Zan
Maia Morgenstern
Marcel Iureș
Mariano Castro
Nadia Trohin
Nicu Alifantis
Omelette
Opera Comică pentru Copii, București
Ovidiu Lipan Țăndărică
Paul și Elena Christian
Pascal Bruckner
Prof.univ.dr. Andrei Terian
Prof.univ.dr. Daniel Șandru
Prof.univ.dr. Doru Tompea
Prof.univ.dr. George Bondor
Prof.dr.univ. Michael Shafir
Prof.univ.dr. Radu Carp
Rodica Mandache
Romek Puchowski
Rona Hartner
Ruxandra Hurezean
Sebastian Marina
Stelu Enache & band
Vlad Bîrzanu
Vlad Logigan
Zdob și Zdub

ECHIPA

Alexandru R. Crețu – Președinte Festival
Petronela Rotar – Director executiv
Cristian Stoichiț – Manager Festival
George Cotoban – Director Creație
Laura Morariu – Coordonator Logistică și Organizare
Carmen Lomănariu – Coordonator Relații Externe
Monica Alina Toma – Director economic

VOLUNTARI

Adrian Bîrză
Adrian Stoian
Alexandru Rădulescu
Alexia Zaharia
Andrada Vlădoiu
Ana-Maria Grigoraș
Ana-Maria Cheroiu
Anamaria Teleleu
Andreas Jigarea
Andreea Stoian
Andreea Neagu
Andrei Gălițianu
Anemone Stoichiț
Antonia Chivărar
Bianca Butum
Cătălin Văsii
Cătălina Drăgoșelea
Cecile Jouault
Crina Popișter
Dan Babeș
Dana Mihai
Darius Mihai
Daria Micu
David Babeș
Denisa Anghel
Denisa Stoian
Diana Chichernea
Diana Plătică
Ema Scorțea
George Coșuleț
George Sârbu
Horia Gălițianu
Ioana Alexii
Ioana Șandru
Irina Bunescu
Iulia Kis
Iza Porumbu
Laura Mailat
Larisa Todor
Liviu Marcu
Loredana Gavrilă
Mădălina Stoian
Mara Șandru
Mara Popescu
Manuela Șerban
Mihaela Ionescu
Mihai Năstase
Mihai Trett
Oana Popa
Oana Călinoiu
Octavian Apetri
Octavian Florea
Oliver Helm
Paula Blaj
Paul Gogonea
Răzvan Jinariu
Sorina Cojocariu
Ștefan Drăgoi
Ștefania Costea
Ștefania Taină
Ștefania Banu
Teodora Butum
Thomas Constantin
Thomas Nagy
Tudor Crețu

C'Art Fest 4

9-16 iulie 2017

EVENIMENTE

Duminică, 9 iulie
  • Barbarossa Samba Group
  • Pukima
  • „Rhythm expression” – Step cu Adrian Strâmtu
  • Concert Gheorghe Zamfir și taraful Frații Cazanoi
Luni, 10 iulie
  • Expoziție de fotografie, Daniel Munteanu
  • Poezie & lectură cu Svetlana Cârstean, Radu Vancu, Iulian Tănase
  • Recital Iulia Em (voce)
  • Proiecție film documentar – „7 cuvinte”. Povestea unui biruitor
  • „Mă tot duc” cu Oana Pellea și Mihai Gruia Sandu
Marți, 11 iulie
  • „Don Pasquale” (+7) – Opera Comică pentru Copii
  • Iulian Tănase – Workshop scriere creativă
  • „Homo Americanus” – spectacol de dans, Paul Cimpoieru
  • Proiecție de film de artă „Pangrati”, Regia: Laurențiu Damian
  • Proiecție de film artistic „Câini”
Miercuri, 12 iulie
  • Florin Iaru – „Sânii verzi”, lansare de carte
  • Radu Vancu – „Jurnal”, lansare de carte
  • Ana-Maria Sandu – „Pereți subțiri”, lansare de carte
  • „Metanie ție, Părinte” – Constantin Chiriac
  • Recital de pian și clarinet – Horia Mihail și Ciprian Dancu
  • „O noapte furtunoasă”, Teatrul Național „Radu Stanca”, Sibiu
Joi, 13 iulie
  • Ana Barton – „Pervazul lui Dumnezeu”, lansare de carte
  • Andrei Crăciun – „Îndurabile”, lansare de carte
  • „Domnule și frate Eminescu”, recital de poezie – Constantin Chiriac
  • „Născut în 90” – BIS Teatru
  • Concert Fanfara Ciocârlia
Vineri, 14 iulie
  • „La Boîte a Reves” – Concert Duo Kitharsis
  • „Respirații” – Teatrul „Ariel”, Târgu Mureș
  • Corul Madrigal
  • Proiecție de film de animație „Cutia albă”. Regia: Mihai Păcurar
Sâmbătă, 15 iulie
  • „Povestea unui pătrat”, spectacol pentru copii – Ioana Bijou Butu
  • Atelier de creație păpuși – Ioana Bijou Butu
  • Claudia Duarte – Concert Fado
  • „Dragostea durează trei ani”, regia Chris Simion
  • Concert Moonlight Breakfast
Duminică, 16 iulie
  • „Gnurpa”, spectacol pentru copii – Ioana Bijou Butu
  • Concert de orgă și vioară – Paul și Elena Christian
  • „Heterocromia”, spectacol performativ de dans
  • „Freak Show” cu Florin Piersic Jr.
  • Concert Grigore Leșe și Zoli Toth Project

INVITAȚI

Adrian Strâmtu
Ana-Maria Sandu
Ana Barton
Andrei Crăciun
Barbarossa Samba Group
BIS Teatru
Chris Simion
Ciprian Dancu
Claudia Duarte

Constantin Chiriac
Corul Madrigal
Daniel Munteanu
Duo Kitharsis
Fanfara Ciocârlia
Florin Iaru
Florin Piersic Jr
Gheorghe Zamfir
Grigore Leșe și Zoli Toth Project

Horia Mihail
Ioana Bijou Butu
Iulia Em
Iulian Tănase
Laurențiu Damian
Mihai Gruia Sandu
Mihai Păcurar
Moonlight Breakfast
Oana Pellea

Opera Comică pentru Copii
Paul Cimpoieru
Paul și Elena Christian
Pukima
Radu Vancu
Svetlana Cârstean
Teatrul „Ariel”, Târgu Mureș
Taraful „Frații Cazanoi”
Teatrul Național „Radu Stanca”, Sibiu

ECHIPA

Alexandru R. Crețu – Președinte Festival
Florin Coșuleț – Director Artistic
Petronela Rotar – Manager Festival
Cristian Stoichiț – Președinte Asociația C’ArtFest
George Cotoban – Director Creație
Carmen Lomănariu – Logistică & Organizare
Laura Morariu – Logistică & Organizare
Monica Alina Toma – Financiar
Narcis Pop – Fotograf Oficial

VOLUNTARI

Adrian Bîrză
Adrian Stoian
Alexandra Cenușe
Alexandru Negrea
Ana Maria Grigoraș
Ana Năstase
Andreas Jigărea
Andreea Andrei
Andreea Cracut
Andreea Defta
Andreea Stoian
Ariana Țintea
Corina Comșa
Crina Drăgan
Cristian Zaur
Cristina Preotu
Cristina Răduță
David Babeș
Denisa Anghel
Denisa Stoian
Diana Alexandru
Ema Scorțea
George Coșuleț
George Sârbu
Ioana Șandru
Horea Olteanu
Larisa Todor
Liviu Marcu
Loredana Gavrilă
Mădălina Stoian
Mara Șandru
Maria Suciu
Mihaela Georgescu
Mihai Năstase
Mihai Trett
Miruna Neagu
Octavian Apetri
Paula Blaj
Raluca Buzoianu
Răzvan Jinariu
Răzvan Sârbu
Rucsandra Crăciun
Sabina Rotar
Ștefania Banu
Thomas Constantin
Thomas Nagy
Vlad Naicu

C'Art Fest 4

9-16 iulie 2017

EVENIMENTE

Duminică, 9 iulie
  • Barbarossa Samba Group
  • Pukima
  • „Rhythm expression” – Step cu Adrian Strâmtu
  • Concert Gheorghe Zamfir și taraful Frații Cazanoi
Luni, 10 iulie
  • Expoziție de fotografie, Daniel Munteanu
  • Poezie & lectură cu Svetlana Cârstean, Radu Vancu, Iulian Tănase
  • Recital Iulia Em (voce)
  • Proiecție film documentar – „7 cuvinte”. Povestea unui biruitor
  • „Mă tot duc” cu Oana Pellea și Mihai Gruia Sandu
Marți, 11 iulie
  • „Don Pasquale” (+7) – Opera Comică pentru Copii
  • Iulian Tănase – Workshop scriere creativă
  • „Homo Americanus” – spectacol de dans, Paul Cimpoieru
  • Proiecție de film de artă „Pangrati”, Regia: Laurențiu Damian
  • Proiecție de film artistic „Câini”
Miercuri, 12 iulie
  • Florin Iaru – „Sânii verzi”, lansare de carte
  • Radu Vancu – „Jurnal”, lansare de carte
  • Ana-Maria Sandu – „Pereți subțiri”, lansare de carte
  • „Metanie ție, Părinte” – Constantin Chiriac
  • Recital de pian și clarinet – Horia Mihail și Ciprian Dancu
  • „O noapte furtunoasă”, Teatrul Național „Radu Stanca”, Sibiu
Joi, 13 iulie
  • Ana Barton – „Pervazul lui Dumnezeu”, lansare de carte
  • Andrei Crăciun – „Îndurabile”, lansare de carte
  • „Domnule și frate Eminescu”, recital de poezie – Constantin Chiriac
  • „Născut în 90” – BIS Teatru
  • Concert Fanfara Ciocârlia
Vineri, 14 iulie
  • „La Boîte a Reves” – Concert Duo Kitharsis
  • „Respirații” – Teatrul „Ariel”, Târgu Mureș
  • Corul Madrigal
  • Proiecție de film de animație „Cutia albă”. Regia: Mihai Păcurar
Sâmbătă, 15 iulie
  • „Povestea unui pătrat”, spectacol pentru copii – Ioana Bijou Butu
  • Atelier de creație păpuși – Ioana Bijou Butu
  • Claudia Duarte – Concert Fado
  • „Dragostea durează trei ani”, regia Chris Simion
  • Concert Moonlight Breakfast
Duminică, 16 iulie
  • „Gnurpa”, spectacol pentru copii – Ioana Bijou Butu
  • Concert de orgă și vioară – Paul și Elena Christian
  • „Heterocromia”, spectacol performativ de dans
  • „Freak Show” cu Florin Piersic Jr.
  • Concert Grigore Leșe și Zoli Toth Project

INVITAȚI

Adrian Strâmtu
Ana-Maria Sandu
Ana Barton
Andrei Crăciun
Barbarossa Samba Group
BIS Teatru
Chris Simion
Ciprian Dancu
Claudia Duarte
Constantin Chiriac
Corul Madrigal
Daniel Munteanu
Duo Kitharsis
Fanfara Ciocârlia
Florin Iaru
Florin Piersic Jr
Gheorghe Zamfir
Grigore Leșe și Zoli Toth Project
Horia Mihail
Ioana Bijou Butu
Iulia Em
Iulian Tănase
Laurențiu Damian
Mihai Gruia Sandu
Mihai Păcurar
Moonlight Breakfast
Oana Pellea
Opera Comică pentru Copii
Paul Cimpoieru
Paul și Elena Christian
Pukima
Radu Vancu
Svetlana Cârstean
Teatrul „Ariel”, Târgu Mureș
Taraful „Frații Cazanoi”
Teatrul Național „Radu Stanca”, Sibiu

ECHIPA

Alexandru R. Crețu – Președinte Festival
Florin Coșuleț – Director Artistic
Petronela Rotar – Manager Festival
Cristian Stoichiț – Președinte Asociația C’ArtFest
George Cotoban – Director Creație
Carmen Lomănariu – Logistică & Organizare
Laura Morariu – Logistică & Organizare
Monica Alina Toma – Financiar
Narcis Pop – Fotograf Oficial

VOLUNTARI

Adrian Bîrză
Adrian Stoian
Alexandra Cenușe
Alexandru Negrea
Ana Maria Grigoraș
Ana Năstase
Andreas Jigărea
Andreea Andrei
Andreea Cracut
Andreea Defta
Andreea Stoian
Ariana Țintea
Corina Comșa
Crina Drăgan
Cristian Zaur
Cristina Preotu
Cristina Răduță
David Babeș
Denisa Anghel
Denisa Stoian
Diana Alexandru
Ema Scorțea
George Coșuleț
George Sârbu
Ioana Șandru
Horea Olteanu
Larisa Todor
Liviu Marcu
Loredana Gavrilă
Mădălina Stoian
Mara Șandru
Maria Suciu
Mihaela Georgescu
Mihai Năstase
Mihai Trett
Miruna Neagu
Octavian Apetri
Paula Blaj
Raluca Buzoianu
Răzvan Jinariu
Răzvan Sârbu
Rucsandra Crăciun
Sabina Rotar
Ștefania Banu
Thomas Constantin
Thomas Nagy
Vlad Naicu

C'Art Fest 3

18-25 septembrie 2016

EVENIMENTE

Duminică, 18 septembrie
  • Barbarossa Samba Group
  • Crispus – The Art of fire
  • Noapte albastră” – Felicia Filip, Vlad Miriță, Gabriel Cotabiță, dirijorul Daniel Jinga și orchestra MundiColour
Luni, 19 septembrie
  • Vernisajul expoziției „Sacru și profan”. Pictură: Ofelia Iosub / Sculptură: Vlad Perianu
  • Noi 4” de Lia Bugnar; regia Dorina Chiriac, muzica Ada Milea; cu actorii Lia Bugnar, Maria Obrețin, Ilinca Manolache, Marius Manole
Marți, 20 septembrie
  • „Absolut!” de Teatrul Act; regia Alexandru Dabija; cu actorul Marcel Iureș
Miercuri, 21 septembrie
  • Vernisajul expoziției „Port și Transport” de Ioana Palicica
  • Atelier de scriere creativă cu poeta americană Tara Skurtu
  • Triplă lansare de carte Ana Barton – „Prospect de femeie”, „Mamifer” și „Jurământ de rătăcire”
  • Ediție specială „Dactăr Nicu’s Skyzoid Poets” moderată de Robert Elekeș. Invitați: Ștefan Manasia și Adrian Șchiop
  • întâlnire cu poeta Nora Iuga; moderatori: Ana Barton și Robert Elekeș
  • Concert Poetrip
  • „l’Om DadA” – un spectacol de Gigi Căciuleanu; cu Gigi Căciuleanu și Lari Giorgescu
Joi, 22 septembrie
  • „Povestea soldatului” cu Florin Coșuleț; vioară: Raluca Stratulat, clarinet: Ciprian Dancu, pian: Mihai Murariu
  • Filmul documentar Muzeon – Ștefan Râmniceanu
  • Filmul „Doar cu buletinul la Paris” de Șerban Marinescu; în rolurile principale: Mircea Diaconu, Dorel Vișan, Răzvan Vasilescu, Florin Zamfirescu, Adrian Titieni, Toma Cuzin, Anca Sigartău
Vineri, 23 septembrie
  • Atelier pentru copii – bandă desenată cu ilustratorul Alexandru Ciubotariu
  • Atelier pentru copii – teatru de păpuși cu actorul Teatrului Arlechino, Adrian Iuga
  • 4tune Quartet
  • „Necuvintele” – Compania Passe-Partout „Dan Puric”
  • „Sunt un orb” – Horațiu Mălăele
Sâmbătă, 24 septembrie
  • Pisica Pătrată – grafitti pe zidurile din Cristian
  • Concert Alexandra Fits și Gaudeamus Quartet
  • „Faust” după Johann Wolfgang von Goethe; scenariul și regia: Silviu Purcărete, cu Ilie Gheorghe (Faust) și Ofelia Popii (Mefisto) – SIBIU
  • „Ferma” după „Ferma animalelor” de George Orwell – Trupa Auăleu
Duminică, 25 septembrie
  • „Întâlnire cu magicianul” – Spectacol Marian Râlea pentru copii
  • „Electra”, după Sofocle și Euripide de Teatrul Național „Radu Stanca”, Sibiu, regia: Mihai Mănuțiu, cu: Mariana Mihu, Ioana Crăciunescu, Marian Râlea, Pali Vecsei, Dan Glasu, Ofelia Popii, Florin Coșuleț, Adrian Matioc
  • 21.00 – Concert Robin and the Backstabbers

INVITAȚI

4tune Quartet
Adrian Iuga
Adrian Matioc
Adrian Șchiop
Alexandra Fits
Alexandru Ciubotariu
Ana Barton
Barbarossa Samba Group
Ciprian Dancu
Compania Passe-Partout „Dan Puric”
Crispus
Dan Glasu

Daniel Jinga
Felicia Filip
Florin Coșuleț
Gabriel Cotabiță
Gaudeamus Quartet
Gigi Căciuleanu
Horațiu Mălăele
Ilinca Manolache
Ioana Crăciunescu
Ioana Palicica
Lari Giorgescu
Laurențiu Damian

Lia Bugnar
Marcel Iureș
Maria Obrețin
Marian Râlea
Mariana Mihu
Marius Manole
Mihai Murariu
Mircea Diaconu
Nora Iuga
Ofelia Iosub
Ofelia Popii
Orchestra MundiColour

Pali Vecsei
Poetrip
Raluca Stratulat
Robert Elekeș
Robin and the Backstabbers
Ștefan Manasia
Tara Skurtu
Trupa Auăleu
Vlad Miriță
Vlad Perianu

ECHIPA

Alexandru R. Crețu – Președinte Festival
Florin Coșuleț – Director Artistic
Petronela Rotar – Manager Festival
Cristian Stoichiț – Președinte Asociația C’ArtFest
George Cotoban – Director Creație
Monica Alina Toma – Financiar
Ovidiu Moisin – Fotograf Oficial

VOLUNTARI

Thomas Nagy
Larisa Todor
Adrian Stoian
George Coșuleț
Liviu Ionuț Marcu
Ioana Becheanu Relea
Sorin Dulgheriu
Denisa Stoian
Raluca Buzoianu
Radu Alexandru Bălan
Anemone Stoichiț
Sabina Dezsi
Ionuț Dobran
Roxana Caucă
Bianca Stăncescu
Laurențiu Băncilă
Andreea Defta
Bianca Bîrză
Ioana Ceh
Ovidiu Băncilă
David Babeș
Răzvan Ovidiu Sîrbu
Anca Socea
Raluca Pufulete
Cristina Preotu
Lorena Țintea
Diana Alexandru

C'Art Fest 3

18-25 septembrie 2016

EVENIMENTE

Duminică, 18 septembrie
  • Barbarossa Samba Group
  • Crispus – The Art of fire
  • Noapte albastră” – Felicia Filip, Vlad Miriță, Gabriel Cotabiță, dirijorul Daniel Jinga și orchestra MundiColour
Luni, 19 septembrie
  • Vernisajul expoziției „Sacru și profan”. Pictură: Ofelia Iosub / Sculptură: Vlad Perianu
  • Noi 4” de Lia Bugnar; regia Dorina Chiriac, muzica Ada Milea; cu actorii Lia Bugnar, Maria Obrețin, Ilinca Manolache, Marius Manole
Marți, 20 septembrie
  • „Absolut!” de Teatrul Act; regia Alexandru Dabija; cu actorul Marcel Iureș
Miercuri, 21 septembrie
  • Vernisajul expoziției „Port și Transport” de Ioana Palicica
  • Atelier de scriere creativă cu poeta americană Tara Skurtu
  • Triplă lansare de carte Ana Barton – „Prospect de femeie”, „Mamifer” și „Jurământ de rătăcire”
  • Ediție specială „Dactăr Nicu’s Skyzoid Poets” moderată de Robert Elekeș. Invitați: Ștefan Manasia și Adrian Șchiop
  • întâlnire cu poeta Nora Iuga; moderatori: Ana Barton și Robert Elekeș
  • Concert Poetrip
  • „l’Om DadA” – un spectacol de Gigi Căciuleanu; cu Gigi Căciuleanu și Lari Giorgescu
Joi, 22 septembrie
  • „Povestea soldatului” cu Florin Coșuleț; vioară: Raluca Stratulat, clarinet: Ciprian Dancu, pian: Mihai Murariu
  • Filmul documentar Muzeon – Ștefan Râmniceanu
  • Filmul „Doar cu buletinul la Paris” de Șerban Marinescu; în rolurile principale: Mircea Diaconu, Dorel Vișan, Răzvan Vasilescu, Florin Zamfirescu, Adrian Titieni, Toma Cuzin, Anca Sigartău
Vineri, 23 septembrie
  • Atelier pentru copii – bandă desenată cu ilustratorul Alexandru Ciubotariu
  • Atelier pentru copii – teatru de păpuși cu actorul Teatrului Arlechino, Adrian Iuga
  • 4tune Quartet
  • „Necuvintele” – Compania Passe-Partout „Dan Puric”
  • „Sunt un orb” – Horațiu Mălăele
Sâmbătă, 24 septembrie
  • Pisica Pătrată – grafitti pe zidurile din Cristian
  • Concert Alexandra Fits și Gaudeamus Quartet
  • „Faust” după Johann Wolfgang von Goethe; scenariul și regia: Silviu Purcărete, cu Ilie Gheorghe (Faust) și Ofelia Popii (Mefisto) – SIBIU
  • „Ferma” după „Ferma animalelor” de George Orwell – Trupa Auăleu
Duminică, 25 septembrie
  • „Întâlnire cu magicianul” – Spectacol Marian Râlea pentru copii
  • „Electra”, după Sofocle și Euripide de Teatrul Național „Radu Stanca”, Sibiu, regia: Mihai Mănuțiu, cu: Mariana Mihu, Ioana Crăciunescu, Marian Râlea, Pali Vecsei, Dan Glasu, Ofelia Popii, Florin Coșuleț, Adrian Matioc
  • 21.00 – Concert Robin and the Backstabbers

INVITAȚI

4tune Quartet
Adrian Iuga
Adrian Matioc
Adrian Șchiop
Alexandra Fits
Alexandru Ciubotariu
Ana Barton
Barbarossa Samba Group
Ciprian Dancu
Compania Passe-Partout „Dan Puric”
Crispus
Dan Glasu
Daniel Jinga
Felicia Filip
Florin Coșuleț
Gabriel Cotabiță
Gaudeamus Quartet
Gigi Căciuleanu
Horațiu Mălăele
Ilinca Manolache
Ioana Crăciunescu
Ioana Palicica
Lari Giorgescu
Laurențiu Damian
Lia Bugnar
Marcel Iureș
Maria Obrețin
Marian Râlea
Mariana Mihu
Marius Manole
Mihai Murariu
Mircea Diaconu
Nora Iuga
Ofelia Iosub
Ofelia Popii
Orchestra MundiColour
Pali Vecsei
Poetrip
Raluca Stratulat
Robert Elekeș
Robin and the Backstabbers
Ștefan Manasia
Tara Skurtu
Trupa Auăleu
Vlad Miriță
Vlad Perianu

ECHIPA

Alexandru R. Crețu – Președinte Festival
Florin Coșuleț – Director Artistic
Petronela Rotar – Manager Festival
Cristian Stoichiț – Președinte Asociația C’ArtFest
George Cotoban – Director Creație
Monica Alina Toma – Financiar
Ovidiu Moisin – Fotograf Oficial

VOLUNTARI

Thomas Nagy
Larisa Todor
Adrian Stoian
George Coșuleț
Liviu Ionuț Marcu
Ioana Becheanu Relea
Sorin Dulgheriu
Denisa Stoian
Raluca Buzoianu
Radu Alexandru Bălan
Anemone Stoichiț
Sabina Dezsi
Ionuț Dobran
Roxana Caucă
Bianca Stăncescu
Laurențiu Băncilă
Andreea Defta
Bianca Bîrză
Ioana Ceh
Ovidiu Băncilă
David Babeș
Răzvan Ovidiu Sîrbu
Anca Socea
Raluca Pufulete
Cristina Preotu
Lorena Țintea
Diana Alexandru